25 września w czytelni Biblioteki Pedagogicznej
zebrali się członkowie Towarzystwa Ziemi Górowskiej na walnym zgromadzeniu.
Jego celem było wybór władz stowarzyszenia.
Sprawozdanie finansowe przedstawił Michał Zaremba. Skarbnik zwrócił uwagę obecnych na koszty utrzymania konta TZG. Od maja 2023 r. kosztuje miesięcznie 7,50 zł, a w przypadku ruchu na koncie – 25 zł. Sprawozdanie z działalności odczytał Mirosław Żłobiński. TZG organizowało konkurs „Góra i Ziemia Górowska – moja mała ojczyzna”. Ostatni odbył się w 2018 r. Ze względu na coraz mniejsze zainteresowanie uczniów udziałem w konkursach w tym i TZG zdecydowano zaprzestać ich organizacji. Wspólnie z Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego jest wydawany „Kwartalnik Górowski”, pismo poświęcone przeszłości powiatu. Większość kosztów druku i kolportażu ponosi PCDNiPPP. W październiku 2023 r. ukaże się numer 83.
W dyskusji pojawił się wniosek o tym, żeby zmienić pewne punkty statutu, ograniczając liczebność władz. Wpłynęło na to zmniejszenie liczby członków TZG. Następnie dokonano wyboru zarządu: Stanisław Hoffmann – prezes, Halina Mielnik – wiceprezes, Michał Zaremba – skarbnik i Mirosław Żłobiński – sekretarz. Z kolei do komisji rewizyjnej weszli: Tadeusz Tutkalik – przewodniczący, Krystyna Stec i Bogusław Sitnik. Stanisław Hoffmann i Michał Zaremba od 1993 r., czyli od początków istnienia TZG, pełnią swoje funkcje. Towarzystwo nie zatrudniało i nie zatrudnia żadnych osób, wszystkie swoje zadania realizuje dzięki pracy społecznej członków i wolontariuszy.
W tym roku Towarzystwo Ziemi Górowskiej obchodzi trzydziestolecie działalności. 25 października 1993 r. zarejestrowano je jako Towarzystwo Miłośników Ziemi Górowskiej w sądzie w Poznaniu, ponownie 16 czerwca 2004 r. we Wrocławiu, ale pierwsze organizacyjne zebranie odbyło się 29 marca 1993 r. W sądzie w Poznaniu doszło do pomyłki, wyszło na jaw w 2010 r., że zarejestrowano Towarzystwo Ziemi Górowskiej a nie Towarzystwo Miłośników Ziemi Górowskiej.