środa, 20 lipca 2016

Rekrutacja do szkół powiatu


W ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się nabór do dwu szkół. Do Gimnazjum Dwujęzycznego przyjęto 29 kandydatów. Wcześniej przeprowadzono sprawdzian predyspozycji językowych, do którego przystąpiło 36 osób. Pozytywnie przeszły 33 i je zakwalifikowano do dalszego etapu rekrutacji.

W Liceum Ogólnokształcącym zamierza się utworzyć dwa oddziały klasy pierwszej: klasa Ia – 19 kandydatów, Ib – 17. Rekrutacja trwa do 1 sierpnia w postępowaniu uzupełniającym, więc te liczby nie są ostateczne.


Do zasadniczej szkoły zawodowej funkcjonującej w ramach Zespołu Szkół zgłosiło się 60 kandydatów (35 będzie się uczyło w oddziałach wielozawodowych; 15 będzie zdobywało zawód sprzedawcy, ale 4 kandydatów nie potwierdziło woli nauki). W technikum zamierza zdobywać zawód: technika informatyka – 29 kandydatów (3 osoby nie potwierdziły woli nauki), technika organizacji reklamy – 7 (1 osoba nie potwierdziła woli nauki), technika ekonomisty – 6, technika hotelarstwa – 25, technika logistyka 29 (1 osoba nie potwierdziła woli nauki), technika mechanika – 9 i technika budownictwa –14. Postępowanie uzupełniające kończy się 1 sierpnia, więc liczby te mogą się zmienić.


Do Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  uczniowie są  przyjmowani w ciągu całego roku szkolnego na podstawie skierowania starosty i orzeczenia Poradni-Psychologiczno-Pedagogicznej.

W obydwu szkołach górowskich z powodu zmniejszenia liczby uczniów będzie zwolnionych po jednym nauczycielu, a 12 nauczycielom w ZSO i 15 nauczycielom w ZS będzie obniżona liczba godzin w ramach etatu.


Informacje pochodzą z odpowiedzi na interpelacji z Teresy Frączkiewicz i Grzegorza Trojanka.