Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Bibliotece Miejskiej w Górze pod kierunkiem pani dyrektor Danuty Biernackiej udało się zorganizować cykl imprez pod nazwą Górowskie Spotkania Kresowe. Partnerem tego projektu jest Stowarzyszenie Patriotyczna Góra.
Początkowo planowano, żeby spotkania będą się odbywały przed południem z udziałem młodzieży, po południu – z dorosłymi. Jednak pojawienia zjadliwego koronawirusa przekreśliło te zamierzenia. Każdy gość uczestniczył w dwu spotkania – pierwsze o godz. 15.00 w Czerninie, drugie – o godz. 17.00 w Górze. W nich może brać bardzo ograniczona liczba uczestników, w Górze – 15. Na takie spotkania zwykle przychodziło znacznie więcej osób, zwykle całkowicie wypełniali wypożyczalnię dla dzieci, a niekiedy nawet stali w holu. Obecnie każdy z nich wcześniej musiał uzyskać miejscówkę i przed spotkaniem złożyć oświadczenie, że wg posiadanej wiedzy nie jest zarażony COVID-19, nie choruje ani nie przebywa na kwarantannie.
Mówił też o swych planach wydawniczych. Ostatnio opublikował wraz Tomaszem Stańczykiem „Ostatnie lata polskiego Lwowa” (2019) i „Ostatnie lata polskiego Wilna” (2020), w najbliższych dnia mają się ukazać „Ostatnie lata polskich Kresów”, a w planach ma napisanie książki o polskich kresach, które znalazły się za granicami II Rzeczpospolitej. Jest zakochany w Inflantach i też w przyszłości zamierza o nich napisać.
Ostatnie
spotkanie zaplanowano na 23 października
z Andrzejem Fiedorukiem o kuchni kresowej. Z powodu coraz większej liczby zarażeń i obostrzeń odbędzie się w innym terminie lub w
innej formie (online).