Jego przygoda z malarstwem rozpoczęła się jeszcze w latach sześćdziesiątych na wydziale rysunku studium nauczycielskiego. Zaczął malować dla przyjemności – w domu, w Domu Kultury, w „Galerii pod zegarem” przy Liceum Ogólnokształcącym. Był członkiem sekcji artystycznej Górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jego członkowie spotykali się w Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologicznego, gdzie pod fachowym okiem Grażyny Onichimowskiej doskonalili swe umiejętności malarskie.
Początkowo malował kredką, następnie farbami olejnymi i akrylowymi. Malarstwo zaczął uprawiać systematycznie po przejściu na emeryturę.
Swoje pierwsze prace zaprezentował na wystawie w Dzierżoniowie pod nazwą „Autobusy i tramwaje wrocławskie”.
W 2010 r. wraz z innymi artystami nieprofesjonalnymi wziął udział w projekcie „Malujemy Irządze”. Powstałe prace pokazano na wystawach w bibliotece publicznej w Luboszycach i Domu Kultury w Górze, ponadto wydano je w formie pocztówek.
W 2012 r. pokazał swój dorobek artystyczny w postaci około 40 prac na wernisażu w Bibliotece Miejskiej w Górze.
W 2018 r. oficjalnie otwarto odrestaurowaną Wieżę Głogowską. Uświetniła to wydarzenie wystawa prac sekcji artystycznej Górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w tym Bogdana Kaisera oraz takich twórców nieprofesjonalnych jak Krystyna Czwojdrak, Maria Palczyńska, Dorota Pawlik, Halina Łobacz, Elżbieta Starke, Rozalia Rewak, Irena Sikora, Henryka Arendarczyk, Ewa Osuch, Aleksandra Godyla, Eugenia Kurzawa, Kazimiera Lisiecka, Barbara Wrzeszcz, Grażyna Kroczek i Janina Raduchowska.