Co roku w marcu w
Zespole Szkół odbywał się konkurs poświęcony „Żołnierzom Wyklętym”, w ubiegłym
roku po raz piąty. Obecnie ze względu na ograniczenia epidemicznego nie można
było go urządzić, więc Tadeusz Tutkalik, jego główny organizator, zaprosił do innego upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych”
szkoły, które pięć razy brały udział w konkursach.
Uczczenie pamięci
bohaterów walczących o wolną Polskę odbyło się na cmentarzu parafialnym w Górze
przy grobie Władysławy Świętorzeckiej. Była ona członkiem konspiracyjnej
organizacji niepodległościowej działającej tuż po II wojnie światowej na
terenie powiatu górowskiego.
Kwiaty i znicze na grobie Władysławy Świętorzeckiej złożyli przedstawiciele – nauczyciele, uczniowie oraz dyrektorzy Magdalena Mielczarek i Ewa Gano - Zespołu Szkół, Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej w Irządzach, Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół w Niechlowie oraz członkowie górowskiego Klubu „Gazety Polskiej”. Z zaproszenia do udziału w tej patriotycznej manifestacji nie skorzystała tylko jedna szkoła.
Początkowo oddanie hołdu „Żołnierzom Wyklętym” miało wyglądać inaczej. Tadeusz Tutkalik zamierzał utworzyć Alejkę Niezłomnych-Wyklętych na terenie Zespołu Szkól. Co roku chciał sadzić jedno drzewo jako symbol pamięci, które byłoby poświęcone jednemu, wymienionemu z imienia i nazwiska, „Żołnierzowi Wyklętemu”. Jako pierwszy miał być w ten sposób uhonorowany Witold Pilecki. Wszystkie koszty brał na siebie Klub „Gazety Polskiej”. Tadeusz Tutkalik w tej sprawie zwrócił się do zarządu powiatu o wyrażenie zgody. Jednak zarząd miał odmienne zdanie co do formy uczczenia „Żołnierzy Wyklętych”. Uznał, że wystarczy posadzenie jednego drzewa, który uczciłby wszystkich żołnierzy bez wymieniania konkretnych osób. Taka forma była nie do przyjęcia dla Klubu „Gazety Polskiej”.
W bardzo podobny sposób w 2010 r. uczczono pamięć Franciszka Dańki, sadząc Katyński Dąb Pamięci na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Górze. Franciszek Dańko zginął zamordowany w Kuropatach na Białorusi.
W czasie patriotycznej manifestacji na cmentarzu parafialnym przedstawiciele władz lokalnych uczcili „Żołnierzy Wyklętych”, składając kwiaty pod Pomnikiem Wolności.