Przed 1990 r. na terenie powiatu była rozwinięta sieć połączeń autobusowych, choć nie zawsze łatwo było wsiąść do autobusów. Nawet posiadacze biletów choć mieli pierwszeństwo w wsiadaniu, ale i oni musieli przepychać się a tłum nie przepuszczał. Tak było na linii do Leszna, a myślę, że jeszcze gorzej było z wsiadaniem na wieczorny autobus z Wrocławia do Góry. Niejednokrotnie mogłem dopiero w okolicach Wołowa usiąść.
Po 1990 r. połączenia autobusowe zaczęły znikać. Obecnie na terenie powiatu funkcjonują na liniach: Irządze-Luboszyce Małe-Bełcz Wielki-Irządze, Ryczeń-Kietlów-Góra, Góra-Ślubów-Wąsosz, Wąsosz-Grabowno-Góra, Góra-Niechlów-Siciny-Wronów, Góra-Bronów-Wąsosz, Góra-Gola Górowska-Niechlów, Góra-Niechlów-Bełcz Wielki—Wronów. Stawia to w trudnej sytuacji niezmotoryzowanych mieszkańców wsi, ale i też Góry – brak połączenia z Wrocławiem i sobotnio-niedzielnych kursów do Leszna.
Powiat górowski i gmina Wąsosz wspólnie od listopada 2021 r. uruchomiły połączenie autobusowe Wąsosz-Wiewierz-Sułów Wielki-Góra. O tym, że ta linia jest potrzebna niech świadczą liczby. W okresie od 1 stycznia do 31 maja bieżącego roku sprzedano 457 biletów jednorazowych i 12 miesięcznych, a w ubiegłym roku odpowiednio 982 i 21. Od początku tego roku kursuje autobus na linii Czeladź Wielka-Wąsosz-Góra. Na tę linię w ciągu pierwszych pięciu miesięcy sprzedano 414 biletów jednorazowych i 59 miesięcznych.
Obydwie linie są wspólnie finansowane przez powiat górowski i gminę Wąsosz oraz korzystają z dofinansowania wojewody dolnośląskiego. Ponadto działa linia autobusowa na trasie Głogów-Góra firmy Karmar z Głogowa.
Od września minionego roku funkcjonuje kolejowa komunikacja autobusowa na trasie Góra-Bojanowo-Rawicz. Po rewitalizacji linii kolejowej będzie tędy jeździł pociąg. Od razu w internecie zaczęto wyśmiewać to komunikacyjne rozwiązanie. Znowu niech liczby pokażą, czy mieli rację. W ubiegłym roku z tego połączenia skorzystało 9 485 pasażerów, a w rozbiciu na miesiące: wrzesień – 1 840, październik – 1 962, listopad – 1 930, grudzień – 3 213, w tym roku do końca maja łącznie zaś 12 162, a w rozbiciu na miesiące: styczeń – 3 906, luty – 2 127, marzec – 1 970, kwiecień – 2 102, maj – 2 057.
Kolejowa komunikacja autobusowa jest finansowana przez urząd marszałkowski (połowa kosztów), powiat górowski i gminę (po 1/4 kosztów).
Te połączenia komunikacyjne nie rozwiązują wszystkich problemów osób nie posiadających samochodów, najwyżej zmniejszają wykluczenie komunikacyjne. Palącym problemem dla wielu osób jest brak połączenia z Lesznem w soboty i niedziele, a dla mieszkańców wiosek konieczność wyjazdów do sąsiednich miejscowości po artykuły pierwszej potrzeby; oczywiście mogą je kupować drożej w ramach handlu obwoźnego.