czwartek, 18 października 2018

Kandydaci KW Prawo i Sprawiedliwość do Rady Miejska w Górze



Józef Maria Bańkowski
Ur. się w 1956 r. w Górze. Żonaty, 1 syn, 3 wnuków. Wykształcenie średnie – technik rolny. Gospodarstwo rolne w Zawieścicach, rencista. Po wyborze chce zajmować się sprawami wsi.

Okręg wyborczy nr 12: Grabowno, Kłoda Górowska, Ślubów, Wieruszowice, Wierzowice Małe, Wierzowice Wielkie, Zawieścice.
Siedziba komisji: świetlica, Kłoda Górowska 45

Czesław Choiński
Ur. się w 1954 r. Żonaty, córka. Wykształcenie średnie techniczne. 25 lat pracy w Hucie Miedzi Głogów. Obecnie emeryt. Członek NSZZ „Solidarność”. Po wyborze chce się zajmować sprawami społecznymi.

Okręg wyborczy nr 5:  ulice Góry – A. Mickiewicza, Armii Polskiej, B. Głowackiego, A. Madalińskiego, Kosynierów, Leśna, L. Hirszfelda, Podwale, Przechodnia, Przylesie, Racławicka, Sportowa, Staromłyńska, Szkolna, T. Kościuszki, Targowa, T. Wawrzeckiego, Tylna
Siedziba komisji: Szkoła Podstawowa Nr 1, Góra, ul. Szkolna 2

Leszek Ciastoń
Ur. się w 1970 r. w Górze. Żonaty, troje dzieci, jeden wnuk. Wspólnie z żona prowadzą działalność gospodarczą, zajmując się sprzedażą produktów ekologicznych, tradycyjnych i produkcją makaronu „Witomari” (nazwa pochodzi od nazwy Witoszyc i imienia żony). W 2013 r. zdobył nagrodę „Perła” na Polagrze za makaron. Jego firma należy do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska. Bezpartyjny. Współtwórca Międzysołeckiego Turnieju Piłki Siatkowej.  Otrzymał Kryształową Koniczynę „Aktywny dla społeczności lokalnej”.

Okręg wyborczy nr 15: Bylica, Chróścina, Laskowa, Nowa Wioska, Radosław, Witoszyce.
Siedziba komisji: Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole, Witoszyce 10

Kazimierz Dąbrowski
Ur. się w 1952 r. w Starej Górze. Cale życie spędził w tej miejscowości. Żonaty, dwu synów, dwoje wnucząt. Emeryt. Obecnie sołtys sołectwa Stara Góra. Będąc radnym chce zając się  utworzeniem szpitala w Górze, drogami  i miejscami pracy.

Okręg wyborczy nr 13: miejscowości Dziczek, Gola Górowska, Kietlów, Osetno, Osetno Małe, Rogów Górowski, Różany, Ryczeń, Stara Góra, Włodków Górny.
Siedziba komisji: świetlica, Stara Góra 33A

Teresa Frączkiewicz
Bezpartyjna. Rodowita górowianka, wykształcenie wyższe, nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkół w Górze (b. dyrektor ZS i CKPiU w Górze), 35 lat pracy, mężatka, dwie córki (Jowita -lekarz i Klaudia - adwokat), Biegła znajomość języka rosyjskiego (tłumacz przysięgły) i angielskiego, ekspert MEN. Chcę spełniać potrzeby i oczekiwania mieszkańców, bo dla mnie najważniejszy jest CZŁOWIEK.

Okręg wyborczy nr 3: ulice Góry – A. Herbsta, Dworcowa, Poznańska, W. Witosa
Siedziba komisji: Ośrodek Pomocy Społecznej, Góra, ul. Poznańska 23

Krystyna Garbacz
Wykształcenie wyższe - mgr edukacji wczesnoszkolnej. Nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Czerninie.                                     
Bardzo dobrze znam potrzeby i oczekiwania mieszkańców okręgu. Jestem świadoma odpowiedzialności, jaka spoczywa na radnej gminy Góra , dlatego pragnę godnie i skutecznie reprezentować interesy mieszkańców oraz służyć im pomocą. „Nie obiecuję ale działam”.

Okręg wyborczy nr 10: Czernina, Czernina Dolna, Czernina Górna, Sułków, Żarki.
Siedziba komisji: Filia Biblioteczna, Czernina, ul. Rynek 8

Ryszard Górski
Ur. się w 1952 r. w Górze. Wykształcenie zawodowe. Żonaty, 4 dzieci, 10 wnucząt, 1 prawnuk. Radny 3 kadencji Rady Miejskiej. Dwukrotnie uhonorowany  tytułem „Zasłużony dla Ziemi Górowskiej” (oświata, działalność społeczna). Medal „Pomoc powodzianom” w 1997 r. Brązowy Krzyż Zasługi. Członek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Spełnione Marzenia” – 25 lat pracy społecznej na rzecz dzieci i młodzieży. Twórca Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. W Radzie Miejskiej za najważniejsze zadanie uważa odtworzenie szpitala oraz pracę na rzecz dzieci i młodzieży.

Okręg wyborczy nr 1: ulice Góry – os. Kazimierza Wielkiego, Skwer ks. St. Chłopeckiego.
Siedziba komisji: Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, Góra, os. Kazimierza Wielkiego 25

Marek Iwaszkiewicz
Ur. się w 1964 r. w Górze. Wyksztalcenie średnie. Żonaty, 2 dzieci, wnuczka. Emeryt. Po wyborze zamierza wspierać działania na rzecz utworzenia szpitala i budowy drugostronnego zasilania, poprawy stanu dróg, tworzenia parkingów.

Okręg nr 7: Góra ulice Korczaka, Głogowska, ks. H. Konarskiego.
Siedziba komisji: Zespół Żłobek i Klub Dziecięcy, Góra, ul. Piastów 34

Hanna Jaz (Szalkowska)
Mam 26 i jestem mieszkanką Góry od urodzenia. Od kilku miesięcy jestem szczęśliwą mężatką. Z wykształcenia jestem dietetykiem o specjalizacji dietoterapi i dietoprofilaktyki. Od ponad roku pracuję w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Placówce Terenowej w Górze. Moją pasją jest ziołolecznictwo, fitoterapia stosowana w profilaktyce i terapii chorób metabolicznych.

Okręg wyborczy nr 8: ulice Góry - Bohaterów Westerplatte, F. Chopina, Wł. Sikorskiego, H. Sienkiewicza, J. Kochanowskiego, J. Słowackiego, Kwiatowa, Starogórska, Wiosny Ludów, Wł. Reymonta.
Siedziba komisji: Szkoła Podstawowa Nr 1, Góra, ul. Marii Konopnickiej 2

Adam Lach
Ur. się w 1959 w Górze. Potomek jednej z pierwszych osób, która osiedliła się w Górze po wojnie. Wykształcenie średnie techniczne. Żonaty, troje dzieci. Rencista, kościelny od 10 lat.
Po wygranych wyborach do Rady Miejskiej Góry zamierza wnikliwie przyjrzeć się finansom gminy.

Okręg wyborczy nr 6: Góra ulice: 11 Listopada, Armii Krajowej, G. Narutowicza, J. Dąbrowskiego, ks. J. Hawrysza, ks. P. Ściegiennego, Ludwika Zamenhofa, Mała, J. Piłsudskiego, Obrońców Lwowa, Plac Bolesława Chrobrego, Staromiejska, S. Żeromskiego, Wolności, Zaułek
Siedziba komisji: Przedszkole Publiczne Nr 1, Góra, ul. Żeromskiego 15

Aneta Niewiarowska
Absolwentka Akademii Ekonomicznej i Uniwersytetu Przyrodniczego. Sekretarz gminy Wińsko. Wieloletni pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Górze (naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska) i doradca wójta. Specjalista ds. pozyskiwania funduszy unijnych, prawa Unii Europejskiej, gospodarki wodnej, kontroli zarządczej i bhp. Ekspert  RPO WD I RPO WZ 2014-2020 oraz POIiŚ w Ministerstwie Zdrowia.

Okręg wyborczy nr 2: ulice Góry - Aleja Jagiellonów, Dąbrówki, Królowej Jadwigi, osiedle Mieszka I, Piastów, Przemysława II, Stefana Batorego, Świętosławy, Władysława Jagiełły
Siedziba komisji: Ośrodek Pomocy Społecznej, Góra, ul. Poznańska 23

Marek Rewucki
Bezpartyjny, rzemieślnik, górowianin.

Okręg wyborczy nr 4: ulice Góry - Błotna, Cicha, Chabrowa, Dębowa, Krótka, Liliowa, Lipowa, Łąkowa, Polna, Rumiankowa, Sosnowa, Stawowa, Wierzbowa, Wrocławska, Wrzosowa, Zielona.
Siedziba komisji: Szkoła Podstawowa Nr 3 ul. Podwale 20

Łukasz Rolny
Urodził się w Górze. 32 lata. Żonaty, dwójkę dzieci. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Górze studiował politologię w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu na kierunku europeistyka. Posiada kurs baristy oraz uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych. W swojej karierze zawodowej był  m.in. magazynierem, kierowcą, doradcą, handlowcem, a także pracował w Holandii i Anglii. Do jego zainteresowań należy polityka, która nie daje bogactwa – jeśli jest się uczciwym – ale daje za to ogromną satysfakcję, gdy można realnie pomóc ludziom. Dlatego jeśli wyborcy powierzyliby mu mandat radnego chciałby skupić się na pomocy osobom zapomnianym, które nie uczestniczą w sukcesach miasta. Starałbym się godnie ich reprezentować i walczyć o dobro mieszkańców. Marzyłbym również o reaktywacji szpitala.

Okręg wyborczy nr 9:  ulice Góry - Brzozowa, Bukowa, Cisowa, C. K. Norwida, I. Paderewskiego, J. Matejki, J. Iwaszkiewicza, Jarzębinowa, Jodłowa, Klonowa, M. Konopnickiej, M. Reja, Modrzewiowa, osiedle Zacisze, Platanowa, Słoneczna, Świerkowa, X. Dunikowskiego
Siedziba komisji: Szkoła Podstawowa Nr 1, Góra, ul. Marii Konopnickiej 2

Florian Sitnik
Ur. w 1955 r. w Górze. Żonaty, 2 dzieci, 3 wnuków. Wykształcenie zawodowe. Do 1998 pracował jako kierowca i prowadził własne gospodarstwo rolne. Obecnie pracownik ochrony.

Okręg wyborczy nr 14: Brzeżany, Glinka, Jastrzębia, Łagiszyn, Polanowiec, Polanowo, Sławęcice, Strumienna, Ułanka
Siedziba komisji: Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, Góra, os. Kazimierza Wielkiego 25

Teresa Śmietana
Ur. w 1959 r. w Górze. Mężatka, 2 córki, 3 wnucząt. Z zawodu rolnik, obecnie emeryt. Po wygranych wyborach zamierzam zająć się drogami na wsi i utworzeniem szpitala, pomocą ludziom starszym i pracą na rzecz dzieci i młodzieży.

Okręg wyborczy nr 11: miejscowości Borszyn Mały, Borszyn Wielki, Bronów, Kruszyniec, Kuklice, Ligota, Strumyk, Szedziec, Włodków Dolny.
Siedziba komisji: Szkoła Podstawowa Nr 3, Góra, ul. Podwale 20